Grafik Tasarım

Popüler dünyada grafik her şey demektir. Öncelikle sizler için Tasarım ne demektir onu izah edelim. Her ne kadar bu kelimenin kökeni Latinceden gelse bile, aslında bizim dilimize İngilizcede kullanılan Dizayn kelimesinden türetilmiştir. Anlam olarak ise: Bir mesajı görsel yolla hedef kitlemize ulaştırmak ve hayal ettiğimiz hemen her şeyin, (Bu kısım sizin hayal gücünüze kalmış) gerçeğe dönüştürülme işlemidir. Tüm bunları yaparken hayal dünyamıza göre hareket edebiliriz. Hatta bazen bir silgi, kalem ya da uzak ülkenin prensesini bile olabilir.

Grafik tasarımının lider sitesi Tasarım365 ekibi olarak bu konuda var olan hizmetlerimizi çok beğeneceğiniz düşünüyoruz. Sizler için yapacağımız grafik tasarımlarımız ile sizlerin hayal dünyasına girip, istediğiniz her şeyi tasarlayabilecek donanım ve deneyime sahibiz.

Grafik Tasarımı nedir: Grafik tasarımı, hedef kitleniz ya da önceden belirlenen bir kitleye, istenilen her hangi bir bilgiyi aktarmak için resim, fikir ve yazıların birleştirilip, bir sanat haline getirilip görsel olarak karşı tarafa aktarılması işidir. Dikkat ederseniz eğer, günlük hayatımızın birçok yerinde grafik tasarımının ürünlerini görebiliriz. Örneğin gazetelerden tutun da, kitaplar, logolar, posterler, dergiler ve ambalajlar gibi... Bunların yanında etrafımızda gördüğümüz pek çok şey grafik tasarımcıların elinden çıkmıştır.

Grafik tasarımı kendi içinde belirli alanlara ayrılsa bile temelinde hep grafik tasarımı vardır. Örneğin animasyon tasarımları da aslında bir grafik tasarımıdır.  Sosyal medya siteleriniz varsa ve bunlar için görseller arıyorsanız bu da bir grafik tasarımıdır ve yine bize başvurmalısınız. Matbaadaki baskı işlerinden tutun, web tasarım işlerine kadar hemen hepsi grafik tasarımına girmektedir.

Grafik tasarımı yapılırken, yazı, resim ve birçok sembol bir araya getirilip birleştirilebilir. Grafik dünyası çok geniş olmakla birlikte ülkemizde ve Dünyada vazgeçilmez bir birim olarak her zaman öne çıkmayı başarmıştır. Haliyle bu kadar yaygın bir alanın kendine has elementleri vardır. Çizgiler, şekiller, renkler, çizimler, yazılar, fotoğraflar vs. İyi bir grafik tasarımcı ise, tüm bu elementleri birleştirip anlamlı bir bütün oluşturarak müşterisi için, onun seveceği ve onun hitap ettiği kesimin seveceği güzel bir ürün ortaya koymalıdır. Tasarım365 ekibi olarak, bu konuda çok fazla deneyimli ve donanımlı kadromuzla her zaman sizi mutlu edeceğimizi bilmelisiniz. Özellikle sitemizi incelediğiniz zaman hazırladığımız yaratıcı grafik tasarımlarına mutlaka göz atmalısınız. Ne kadar haklı olduğumuzu yaptığımız çizimlerden, tasarımlardan göreceksiniz. Günümüz dünyasında grafik tasarımcıların kullandığı profesyonel çizim programlarını ekibimiz çok iyi kullanabildiği için, düşünüzde yer verdiğiniz her detayı çizebilme kabiliyetine sahibiz.  Grafik tasarımı denilince müşterilerin aklına genelde acaba istediğim gibi bir ürün ortaya çıkacak mı? Renk uyumları ve şekiller istediğim gibi olacak mı? Gibi birçok soru gelir. Ancak bizle ve ekibimizle tanıştığınız zaman tasarım konusunda hayal ettiğiniz her şeyi çizimlere ve grafiğe döktüğümüze şahit olacaksınız.